Afhankelijk van de kastanjes die je hebt (voorgegaard of niet) moet je ze evt. nog poffen. Voor rauwe kastanjes in de schil snijd je de onderkant van de kastanjes in. Daarna pof je de kastanjes 5 minuten in de magnetron of 20 tot 30 minuten in een voorverwarmde oven.
Pel ze daarna en snijd ze in stukjes. Verhit een klontje boter in een grote pan en bak de kastanjestukjes een minuutjes of 2.
Snijd de paddenstoelen heel fijn, of hak ze fijn met een keukenmachine of blender. Voeg toe aan de kastanjes en bak mee totdat al het vocht verdampt is. Breng op smaak met peper en zout.
Snijd de mortadella in stukjes en voeg ook toe aan de pan. Bak ook even mee totdat de mortadella wat donkerder is. Laat het mengsel afkoelen en maak de rest van de vulling.
Meng de ricotta met de geraspte pecorino en de truffelpuree. Meng hier ook het kastanje-champignonmengsel doorheen.
Bechamelsaus
Smelt de boter in een diepe pan. Voeg hier de bloem aan toe zodra de boter volledig is gesmolten. Bak de bloem een paar minuten mee totdat deze gaar is.
Voeg vervolgens de melk (evt. verwarmd) beetje bij beetje toe aan de gebakken bloem en klop goed door met een garde, totdat je de juiste dikte van de saus hebt bereikt. Roer nu ook de truffelpuree en de geraspte pecorino door de bechamelsaus heen.
Canneloni
Verwarm de oven voor op 180 graden. Vet een ovenschaal in waar de canneloni het liefst in een enkele laag in passen.
Doe de vulling over in een spuitzak en vul op deze manier de canneloni buisjes. Leg ze naast elkaar in de ingevette ovenschaal.
Schenk hier vervolgens de bechamelsaus overheen en top af met de geraspte mozzarella. Bak de canneloni 45 minuten in de voorverwarmde oven totdat de pasta gaar is en de bovenkant mooi gegratineerd is.