Verwarm de oven voor op 180 graden (hetelucht). Bekleed het bakblik met bakpapier en vet goed in.
Cakebeslag
Meng de bloem, semolina, het amandelmeel, bakpoeder en het mespunt zout door elkaar en zet klaar totdat je het nodig hebt.
Mix de boter met 150 gram van de basterdsuiker mooi luchtig. Rasp de schil van 2 sinaasappels en pers deze uit en mix dit voorzichtig door het botermengsel.
Splits de eieren en voeg 1 voor 1 de eidooiers toe aan het botermengsel. Mix goed door en voeg steeds pas de volgende toe als de vorige volledig is opgenomen.
Mix er dan de Griekse yoghurt doorheen totdat je een egaal mengsel hebt. Mix er dan het gemengde meel doorheen tot een mooi egaal beslag.
Mix de eiwitten met 50 gram van de basterdsuiker in een aparte kom mooi luchtig. Spatel dit voorzichtig door het cakebslag totdat alles goed gemengd is.
Stort het beslag in de vorm en bak voor 30 minuten in de voorverwarmde oven. Check of de cake gaar is door er met een satéprikker in te prikken. Als deze er schoon uitkomt, is je cake gaar.
Haal de cake uit de oven en prik met de satéprikker gaatjes over de hele cake. Dek af met een schone theedoek en laat volledig afkoelen.
Sinaasappelsiroop
Doe de suiker met het water en het sap van 4 sinaasappels in een steelpannetje. Voeg het citroensap toe, samen met het kaneelstokje. Snijd het vanillestokje doormidden en schraap hier het merg uit, voeg dit ook toe. Kook de siroop in 10 minuutjes zachtjes in en laat afkoelen.
Giet de sinaasappelsiroop vervolgens gelijkmatig over de revani cake heen en laat goed intrekken.
Hak de pistachenootjes grof en strooi deze over de revani cake voor het serveren. Smakelijk!