Melanzane Parmigiani torentjes met chorizo en 'nduja

Melanzane Parmigiana torentjes met chorizo en ‘nduja

Ik maakte deze heerlijke Melanzane Parmigiana torentjes in de Zomer al, maar ik vond ze zo leuk dat ik ze heb bewaard om als Kerst voorgerecht met je te delen. Ik at iets vergelijkbaars bij een vriendin van mijn wijnclub en zij had dit weer geleerd in Italië. Ik heb mijn versie iets aangepast (met chorizo en ‘nduja) om er nog meer smaak aan te geven!

Superleuk als voorgerechtje (of klein tussen- of hoofdgerecht) omdat iedereen z’n eigen torentje heeft. Ziet er leuk uit en qua portie maak je het ook niet te groot. Ik maak zelf met Kerst het liefst zo veel mogelijk gangen en dan is het heel fijn om kleine gerechtjes te hebben 🙂

Wil je er zeker van zijn dat je torentjes blijven staan? Steek er dan een prikker in voor het bakken. Zo zakken ze niet uit en blijven ze mooi rechtop. Waarschuw je gasten wel even van te voren dat er een prikker in zit, je wil natuurlijk geen ongelukjes 😉

Smakelijk!

Melanzane Parmigiani torentjes met chorizo en 'nduja
Pin recept Delen op Facebook
Nog geen reviews

Melanzane Parmigiana torentjes met chorizo en ‘nduja

28 november 2025
Voorbereiding 30 minuten
Bereiding 10 minuten
Totale bereidingstijd: 40 minuten
Porties: 4 personen
Author: Eviekookt

Ingrediënten

  • 2 aubergines
  • zout
  • zonnebloemolie
  • 80 gram chorizo
  • 1 blik San marzano tomaten
  • 50 gram 'nduja
  • 1 el tomatenpuree
  • bosje verse basilicum
  • 1 zakje geraspte mozzarella
  • geraspte parmezaanse kaas naar smaak

Instructies

  • Snijd de aubergine in dunne plakjes en meng ze met wat zout. Laat ongeveer een half uurtje uitlekken in een vergiet of zeef.
  • Verwarm ondertussen een flinke hoeveelheid zonnebloemolie in een wokpan om de plakjes aubergine in te frituren.
  • Dep de plakjes aubergine goed droog en bewaar ze in een enkele laag op keukenpapier. Frituur de plakjes aubergine in porties en laat ze daarna goed uitlekken op keukenpapier.
  • Snijd de chorizo in heel kleine blokjes en bak ze mooi krokant in een droge koekenpan.
  • Hak de San marzano tomaten goed fijn of pureer ze. Laat goed uitlekken. Voeg eerste de 'nduja toe aan de chorizo totdat deze gesmolten is.
  • Voeg de tomatenpuree toe en bak een paar minuutjes mee. Voeg dan ook de uitgelekte tomaten toe. Roer goed door elkaar en breng op smaak met peper en zout. Hak de basilicum fijn en roer dit ook door de saus. Laat de saus mooi dik inkoken.
  • Vet een ovenschaal in waar je de torentjes in gaat bouwen. Start met een plakje aubergine, dan wat tomatensaus, gevolgd door wat geraspte mozzarella en parmezaan.
  • Bouw zo tegelijkertijd alle vier de torentjes op en eindig met de mozzarella en parmezaanse kaas.
  • Verwarm de oven voor op 180 graden en bak de torentjes in zo'n 10 minuutjes mooi zacht en gaar.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeling




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.