Wie houdt er nou niet van geroosterde aardappeltjes uit de oven? Die zijn altijd goed toch? Aangezien ik eerder al geroosterde aardappeltjes met knoflook uit de oven maakte én hasselback aardappeltjes, wilde ik weer eens wat anders proberen. Waarom niet met spekblokjes? Spek maakt alles beter toch? 😉
En spek maakt deze aardappeltjes zeker beter! Knapperige aardappeltjes, nog zacht van binnen, met uitgebakken knapperige spekreepjes. Wel opletten dat de spekjes niet te donker worden, maar als je ze 20 tot 30 minuten meebakt, zou dat goed moeten komen!
Ik serveerde deze aardappeltjes bij een kerstmaaltijd met een gebakken varkenshaasje met mosterdsaus. Maar eerlijk, deze aardappeltjes kunnen altijd! Lekker met een stukje vlees of vis of gewoon met wat groenten. Net waar jij zin in hebt!
Smakelijk 😉
Aardappeltjes met spek uit de oven
Ingrediënten
- 800 gram (kriel)aardappeltjes iets kruimig
- 250 gram gerookte spekblokjes
- zout en peper
- olijfolie
Instructies
- Verwarm de oven voor op 180 graden. Was de aardappeltjes en snijd ze in hapklare stukjes. Je hoeft de aardappels niet te schillen. Meng de aardappelstukjes met wat zout en peper, een flinke scheut olijfolie (niet té veel) en de spekblokjes en roer goed door elkaar. Bak ze in 20 tot 30 minuten gaar in de voorverwarmde oven totdat ze mooi bruin zijn en de spekjes knapperig.