Ik kreeg een flink pakket vol met bonen, linzen en kikkererwten van HAK en ondanks dat ik er eigenlijk niet zo vaak mee kook, kun je er wel degelijk lekkere dingen mee maken! Vandaag ging ik voor een chana masala, een Indiase curry met kikkererwten, helemaal vega(n)!
Ik kook eigenlijk nooit bewust vega of vegan, maar denk liever na over wat lekker is bij elkaar en dan kom je wel eens (per ongeluk?) op een lekker vegan gerecht uit. Dit is eigenlijk weer zo’n geval. Gewoon een lekkere maaltijd op basis van kikkererwten.
Als bijgerecht serveerde ik hier naan bij. Maar je kunt ook gaan voor rijst, da’s iets gezonder. Zelfgemaakte naan is natuurlijk het allerlekkerst, maar ik heb ook heerlijke naan gevonden in de diepvries bij de toko. Je bakt ze echt heel kort even in de oven, bestrijkt ze evt. nog met wat gesmolten (knoflook)boter of olie en je hebt heerlijke verse zachte naan!
Smakelijk 🙂
Chana Masala
Ingredients
- scheutje zonnebloemolie
- 2 uien
- 3 teentjes knoflook
- stukje gember
- 2 rode pepers
- 1 el gemalen komijn
- 1 el gemalen koriander
- 1 el garam masala
- 2 tl mosterdzaad
- 1 tl gemalen kardemom
- 1 tl chilipoeder
- 1 tl kurkuma
- 1 pakje tomato frito (350 gram)
- 1 tl suiker
- 2 tl limoensap
- 1 pak of blik kikkererwten (380 gram)
- zout en peper
- verse koriander
Instructions
- Verhit een scheutje zonnebloemolie in een diepe stoofpan. Maak ondertussen de uien schoon en snipper deze. Fruit ze in de olie totdat ze net zacht zijn.
- Maak de knoflook, rode pepers en gember schoon. Pureer dit fijn in de keukenmachine of blender. Bak de puree mee met de uien.
- Voeg vervolgens alle droge kruiden toe en bak ze mee totdat je keuken heerlijk begint te geuren.
- Voeg dan de tomato frito, suiker en het limoensap toe en roer alles goed door elkaar.
- Giet de kikkererwten af en ontdoe ze van hun velletjes. Voeg de kikkererwten toe aan de pan en roer alles nog eens goed door. Breng op smaak met peper en zout en voeg evt. wat water toe als de saus wat droog is.
- Laat ongeveer 20 minuutjes pruttelen, garneer de chana masala met verse koriander. Serveer met rijst en/of versgebakken naan!