Octopus carpaccio met Japanse dressing, krokante mais en zalmeitjes

Octopus carpaccio met zalmeitjes

Dit is echt een heel erg makkelijk (en lekker) voorgerechtje. Zeker als je voorgegaarde octopus gebruikt. Die verkopen ze bij de AH XL en ik vond dat voor dit gerecht echt een goede oplossing. De octopus is namelijk heerlijk zacht en goed op smaak. En daardoor is dit gerechtje lekker snel klaar.

Ik vond het ook fijn om de octopus alvast dun te snijden en over de bordjes te verdelen, ruim voordat we gingen eten. Ik heb dit afgedekt met plasticfolie en in de koelkast bewaard. Ook de dressing kun je al ruim van te voren inkoken, verwarm de dressing dan nog even kort voor serveren. Op deze manier heb je nog maar weinig werk als je gaat eten. Perfect voor een goed voorbereid kerstdiner dus!

Dit gerechtje is geïnspireerd op de Nikkei keuken en dus een soort van fusion combi tussen de Peruaanse keuken en de Japanse keuken. En dat maakt dit een heel lekker en verrassend gerecht! Een erg leuke start van je kerstdiner 🙂

Smakelijk!

Octopus carpaccio met Japanse dressing, krokante mais en zalmeitjes
Pin recept Delen op Facebook
Nog geen reviews

Octopus carpaccio

Voorbereiding 30 minuten
Bereiding 20 minuten
Totale bereidingstijd: 50 minuten
Porties: 4 personen
Auteur: Eviekookt

Ingrediënten

Dressing

  • 50 ml sake
  • 50 ml mirin
  • 80 ml rijstazijn
  • 1 tl sojasaus
  • 25 gram miso
  • 1 sinaasappel

Garnering

  • kiemgroenten
  • geroosterde gezouten mais
  • zalmeitjes

Instructies

  • Snijd de octopus in heel dunne plakjes en verdeel dit over 4 bordjes.
  • Doe de sake, mirin, rijstazijn, mirin, sojasaus, miso en het sap van 1 sinaasappel in een pannetje en kook dit in tot een mooie dressing.
  • Verdeel de dressing over de octopus carpaccio en garneer met de kiemgroenten, krokante mais en zalmeitjes.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeling




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.