Gestoomde tofu met ei, lap cheong en gefermenteerde bonen in chiliolie

Gestoomde tofu met lap cheong en zwarte bonensaus

Ik had nog een potje gefermenteerde bonen in chiliolie staan, waar ik eigenlijk nog nooit iets mee had gemaakt. Werd wel eens tijd, want stiekem was het al even over de datum (oeps). Nou maak ik me daar niet zo snel druk om, het zijn immers gefermenteerde bonen die je in olie bewaart. Kan weinig in misgaan lijkt mij.

Dus ik was even een beetje aan het rondkijken op internet en ik had ook nog even gevraagd of ChatGPT een leuk idee had. En die kwam met gestoomde tofu. Nou wil ik dus ook graag vaker tofu eten, maar ik weet nog niet altijd hoe ik dat echt lekker klaarmaak. Dus ik vond dit wel een leuk idee!

Ik combineerde dat met een gerecht dat ik al eerder heb gemaakt (gestoomde Chinese eieren) en Chinese lap cheong worstjes die ik nog in de vriezer had liggen. En dat werd al met al een heerlijk gerecht! Ik serveerde het met gestoomde paksoi en witte rijst om er een complete maaltijd van te maken.

Smakelijk 🙂

Gestoomde tofu met ei, lap cheong en gefermenteerde bonen in chiliolie
Pin recept Delen op Facebook
Nog geen reviews

Gestoomde tofu met lap cheong en zwarte bonensaus

17 augustus 2026
Voorbereiding 15 minuten
Bereiding 20 minuten
Totale bereidingstijd: 35 minuten
Porties: 4 personen
Author: Eviekookt

Extra benodigdheden

  • grote stoommand

Ingrediënten

Gestoomde tofu

  • 300 gram zijden tofu
  • 3 eieren
  • 270 ml water
  • 1 tl zout
  • mespunt msg
  • 4 lap cheong worstjes

Zwarte bonensaus

  • 2 el sojasaus
  • 1 el shaoxing rijstwijn
  • 2 el zwarte azijn
  • 2 el suiker
  • 2 el gefermenteerde bonen in chilioilie

Garnering

Instructies

Gestoomde tofu

  • Doe de zijden tofu in een grote wijde vuurvaste schaal die in je stoommand past. Hier moet alles straks in passen.
  • Klop de eieren mooi egaal met het water, zout en de msg. Schep de belletjes en met een lepeltje vanaf. Schenk dit in de schaal rondom de tofu.
  • Snijd de lap cheong worstjes in plakjes en verdeel deze zo veel mogelijk over de tofu en de rest over/in het ei.
  • Stoom dit in 12 minuten mooi zacht en gaar over kokend water.

Zwarte bonensaus

  • Doe alle ingrediënten voor de zwarte bonensaus in een apart pannetje en laat dit in 5 minuten pruttelen wat inkoken.

Garnering

  • Snijd de lente uitjes alvast in dunne ringetjes. Garneer de gestoomde tofu eerst met de zwarte bonensaus, dan met de lente uitjes, crispy chili oil en gefrituurde uitjes.
  • Serveer met pandanrijst, gestoomde paksoi en kroepoek. Smakelijk!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeling




Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.