Heb je wel eens bier gebruikt in een risotto? Dat is echt minstens zo lekker als wijn namelijk! Bier geeft je risotto een heerlijke diepe smaak. Die in dit geval helemaal perfect past bij de rokerige amandelen en de malse ribeye steak. Echt een lekker stevig gerecht!
Ik weet dat sommige mensen risotto heel moeilijk vinden om te maken, maar eigenlijk valt dat wel mee. Het geheim is vooral blijven proeven. De korrel moet nog stevig zijn, maar mag van binnen niet meer rauw zijn. En zolang je vaak genoeg blijft roeren, wordt je risotto gegarandeerd romig genoeg. Dus dat komt ook wel goed!
Je maakt de risotto vervolgens helemaal af met zelfgemaakte rode pesto en een mooie rosé gebakken ribeye steak. Een heerlijk en mega smaakvol gerecht! Kan prima doordeweeks, maar misstaat ook niet bij een etentje als je indruk wil maken op je gasten!
*Dit recept is een samenwerking met Meat Discounter
Eet smakelijk!
Risotto met rode pesto en ribeye steak
Ingrediënten
Risotto
- flinke klont roomboter
- 1 ui
- 4 teentjes knoflook
- 300 gram risottorijst
- 1 flesje donker (stout) bier bijv. Duvel
- 1 liter runderbouillon
Rode pesto
- 1 potje zongedroogde tomaten gebruik ook de olie
- handvol gerookte amandelen
- 30 gram geraspte parmezaanse kaas
- bosje verse basilicum
- peper en zout naar smaak
Topping
- 2 ribeye steaks op kamertemperatuur
- gerookte amandelen
- parmezaan flakes
- verse basilicum
Instructies
Risotto
- Verhit de klont boter in een diepere pan, waar straks ook alle rijst bij past. Maak ondertussen de ui schoon en snipper deze. Fruit de ui in de boter totdat deze zacht is.
- Maak ondertussen de knoflook schoon en snipper deze ook. Voeg toe aan de pan en bak nog zo'n 2 minuutjes mee.
- Voeg dan de risotto rijst toe en bak nog zo'n 3 minuten mee, totdat de buitenkant van de korrels net niet meer hard wit is. Blus af met het bier.
- Voeg dan telkens soeplepel voor soeplepel de bouillon toe. Voeg telkens weer een nieuwe lepel als de vorige volledig is opgenomen door de rijst. Roer regelmatig. Na ongeveer 20 minuten is je rijst gaar.
Rode pesto maken
- Maak ondertussen de rode pesto. Pureer de zongedroogde tomaten, met een deel van de olie, de gerookte amandelen, parmezaanse kaas en de verse basilicum mooi grof. Voeg evt. meer olie toe als de pesto wat droog is. Breng op smaak met peper en zout.
Ribeye steak bakken
- Bak ondertussen de ribeye steaks. Wrijf ze eerst in met olijfolie en kruid ze met peper en zout. Verhit een (gietijzeren) pan.
- Bak de ribeye steaks aan één kant totdat de bruining aan de zijkant ongeveer tot op de helft is opgetrokken.
- Draai de ribeye steaks om en bak nog 2 tot 5 minuten (afhankelijk van de dikte). Duw in geval van twijfel zachtjes bovenop de steak. Voor medium rare moet dit aanvoelen als de muis van je hand (onder je duim aan de binnenkant van je hand)
- Haal de ribeye steaks uit de pan en laat ze nog zo'n 5 minuutjes rusten onder aluminiumfolie.
Risotto garneren
- Roer de rode pesto door de risotto en verdeel de risotto over 4 borden of kommen. Snijd de ribeye steak in plakjes en verdeel dit over de risotto.
- Garneer met wat grof gehakte gerookte amandelen, parmezaanse kaas flakes en verse basilicumblaadjes.