Als je mole poblano nog niet kent, is dit het moment om het te leren kennen! Deze saus is echt mega lekker en super veelzijdig. Het is wel een klusje, want in de officiële mole gaan zo’n 40 ingrediënten. Ik heb ‘m wat versimpeld, maar met behoud van smaak uiteraard! Zodat het hopelijk iets toegankelijker wordt 🙂
Als je alles in huis hebt, is het namelijk helemaal niet moeilijk om deze saus te maken. Kwestie van alles even voorbereiden en bij elkaar gooien. Even laten pruttelen, blenden en je hebt een heerlijke saus! Die je vervolgens kunt invriezen en voor vanalles kunt gebruiken!
Je kunt de mole poblano gewoon als saus gebruiken. Dat deed ik bijvoorbeeld bij deze gebakken kip. Je kunt het ook als onderdeel van een andere saus gebruiken, bijvoorbeeld in een beurre blanc. Of in een chili con carne! Maar kan ook prima als sausje bij je verse wraps met elke gewenste vulling. Lekker veelzijdig dus 🙂
Enjoy!
Mole Poblano: Mexicaanse chocoladesaus
13 februari 2026Extra benodigdheden
- staafmixer of blender met kom
Ingrediënten
- 1 liter kippenbouillon
- zonnebloemolie
- 3 gedroogde passila pepers
- 3 gedroogde guajillo pepers
- 2 gedroogde ancho pepers
- 40 gram blanke amandelen
- 40 gram pinda's
- 15 gram sesamzaadjes
- 1 el korianderzaad
- 1 el komijnzaad
- 40 gram rozijnen
- 2 maistortilla's
- 1 kleine ui
- 2 teentjes knoflook
- 3 el limoensap
- 2 el bruine basterdsuiker
- 1 el tomatenpuree
- 1 el gedroogde oregano
- 1 el gedroogde tijm
- 1 tl kaneel
- 1 tl chiliflakes
- mespunt gemalen kruidnagel
- mespunt gemalen steranijs
- 50 gram extra pure chocolade
- zout en peper
Instructies
- Verwarm de kippenbouillon (van bouillonblok of fond) en doe in een blenderkom of hoge pan/kan (als je een staafmixer gebruikt).
- Verhit een sheutje olie in een koekenpan en rooster daar soort voor soort de pepers heel kort in. Je wil ze toasten maar niet verbranden. Echt een paar seconden aan beide kanten. Doe ze dan over in de bouillon.
- Rooster de amandelen, pinda's en sesamzaadjes in dezelfde olie totdat ze allemaal mooi bruin zijn. Doe dit dan ook bij de bouillon.
- Veeg de koekenpan schoon en rooster vervolgens het komijn- en korianderzaad totdat het goed begint te geuren. Doe dit ook bij de bouillon.
- Scheur de maistortilla's in stukken en doe deze samen met de rozijnen ook bij de bouillon. Maak de ui en de knoflook schoon en snijd beiden grof. Doe dit ook bij de bouillon.
- Voeg vervolgens alle overige ingrediënten toe aan de bouillon, tot aan de chocolade. Smelt de chocolade en voeg deze ook toe aan de bouillon. Pureer alles tot een mooie gladde saus en breng op smaak met peper en zout. Doe over in een pannetje en laat de saus een half uurtje pruttelen.
- Serveer de saus bij gebakken kip, brisket of lamskoteletjes. Ook lekker bij verse wraps met vlees of visvulling. Of als onderdeel van sauzen, in een chili of voor stoofvlees. Vries de porties in die je niet gebruikt voor later.






